3_rezyd

Choreografie strachu

21 i 22 grudnia / 19:00 / Centrum Amarant

“Badamy cielesność strachu i jego rozmaite oblicza. Chcemy porozmawiać o strachu, zakwestionować strach i dać się przez niego poruszyć. Przeciwstawiamy strachowi ciekawość. Ciekawość kieruje nas ku światu.”

Trzecia część programu Residents//Mieszkańcy Fundacji Centrum Amarant pod hasłem: “Poznań, czego się boisz?”  podejmuje temat lęku i strachu w wymiarze społecznym. Lina Gómez i Julek Kreutzer – berlińskie choreografki i tancerki – pracują w Poznaniu nad projektem “Choreografie Strachu – poetycka odpowiedź na niewidzialne strategie”. Projekt zgłębia temat manifestacji strachu w ciele – sposobu w jaki porusza jednostką, grupą czy społecznością oraz sposobu, w jaki można można mieć na niego wpływ.

Artystki zbierają doświadczenia mieszkańców. W ramach realizowanych przez siebie otwartych warsztatów ruchowych czy chodząc po mieście, obserwując ludzi i rozmawiając z nimi, poszukują osobistych relacji na temat tej emocji i jej różnorodnych wymiarów.

W oparciu o zebrane wypowiedzi, postawy, ruchy i obrazy powstanie pokaz, który zwieńczy rezydencję. Zostanie przygotowany w dniach 12-20 grudnia. Do jego tworzenia artystki zapraszają wszystkie osoby, które chcą podzielić się swoim czasem i doświadczeniem i są otwarte na pracę w procesie. Umiejętności taneczne/performatywne/teatralne mogą być pomocne, lecz nie są wymagane. Liczy się doświadczenie życiowe. Zgłoszenia i zapytania można wysyłać na adres teatr.amarant@gmail.com

Pokaz odbędzie się 21 i 22 grudnia o godzinie 19:00. Po pokazie artystki zapraszają na otwartą dyskusję.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy.

Więcej informacji:

www.projekt-residents.pl

O artystkach:

Lina Gómez urodziła się w Kolumbii. Mieszka w Berlinie, gdzie pracuje jako choreografka i tancerka. Absolwentka kierunku choreografia przy HZT (Hochschulübergreifendes Zentrum Tanz) w Berlinie, studia licencjackie w dziedzinie „komunikacja sztuk cielesnych” (taniec i teatr) na uniwersytecie PUC-SP w Sao Paulo (Brazylia). www.linapgomez.com

Julek Kreutzer jest tancerką i choreografką, pracuje i mieszka w Berlinie. Absolwentka HZT, członkini stowarzyszenia „Tänzer ohne Grenzen e.V.” (Tancerze bez Granicy), z którym zrealizowała wiele projektów z młodzieżą i dziećmi w Berlinie i w Eisenhüttenstadt. W swoich pracach próbuje łączyć język, tekst i ruch. Jest współinicjatorką „Artist’s Pledge“.