improwizacja

Improwizacja: Su-Mi Jang/Miriam Siebenstädt

Ruch i dźwięk, komponujące się ze sobą w czasie rzeczywistym. Improwizacja oparta na motywie ciągłej transformacji, kwestionowania ustalonych porządków, ustanawiania nowych.

Zapraszamy na performance/koncert dwóch artystek związanych z berlińską sceną: pochodzącej z Seulu tancerki i choreografki Su-Mi Jang oraz Miriam Siebenstädt – berlińskiej multiinstrumentalistki poruszającej się w obszarze muzyki improwizowanej, minimalizmu i elektroniki.

Su-Mi Jang: “Here’s a puzzle about something. Something is an event that arrives from the outside and breaks time in two. It shatters the structures of the world you knew and creates a new world. In something, you lose yourself and gain a new being, a new body, remade. And yet if something were really an event in this sense, outside time, it would be unlivable. It is almost impossible even to breathe during such a tumultuous transformation.”

Wstęp: 10 PLN do kupienia przed koncertem (dla uczestników warsztatów wstęp wolny)

*Po występie zapraszamy na imprezę do klubu LAS*

* 1 i 2.10 od godz. 11:00 do 15:00 w Centrum Amarant odbywać się będą intensywne warsztaty ruchowe z Su-Mi Jang z improwizacji i komponowania w czasie rzeczywistym. Szczegółowe informacje pod adresem: https://www.facebook.com/events/1879898392232305/

Miriam Siebenstädt – multiinstrumentalistka i improwizatorka z Berlina. Podczas studiowania gry na saksofonie w Holandii (2000-2006) zaczęła koncentrować się na muzyce improwizowanej. Obecnie uczestniczy w różnych grupowych i solowych projektach koncentrując się na minimalizmie, powtórzeniu i dźwięku samym w sobie, a także ekstremalnej dynamice, improwizacji tonalnej. Eksperymentuje z różnymi technikami gry na saksofonie, klarnecie, cytrze i elektronice. Uczestniczy również w projektach związanych z tańcem/ruchem/sztuką performance, tworzy muzykę do eksperymentalnych filmów.

Su-Mi Jang – urodzona w 1973r. w Korei Południowej, od 2009 r. związana z Berlinem. Absolwentka Chungang University w Seulu (taniec, sztuki performatywne, visual media), a także Folkwang Hochschule w Essen (choreografia). Pracowała z takimi artystami jak: Hans-Werner Klohe, Joachim Schloemer, Philipp Egli i Sasha Waltz. Była członkiem PVC (Physical Virus Collective/2006~2009) w Theater Freiburg & Heidelberg. W ostatnich latach tworzy własne spektakle, we współpracy z muzykami, performerami i artystami wizualnymi. Skupia się na improwizacji i rozwijaniu praktycznych narzędzi ruchowych jako części procesu tworzenia choreografii i sztuki performance skupionej na ciele.

Leave a Reply