sw

Studencka Wiosna: Wiersze z szuflady

29.03 (środa), 17:00-20:00 | Sala Amarantowa | Wstęp wolny

Nasze motto brzmi: „Studencka Wiosna to czas i miejsce na wyrażanie siebie. Integrując się, współtworzymy kulturę”. Pragniemy, aby w przyszłości nasz Festiwal był znanym projektem krajowym, na który czekają wszyscy studenci. Chcemy  przyciągać rzeszę uczestników, z której wyłaniają się prawdziwe talenty. Festiwal stanowi ważny punkt na kulturalnej mapie miasta.

Festiwal „Studencka Wiosna” to wydarzenie, którego głównym założeniem jest promowanie kultury oraz tworzenie różnorodnych możliwości jej uzewnętrzniania wśród społeczności akademickiej. Za nasz priorytet uznajemy odkrywanie nowych talentów, jakie drzemią w studentach, chcemy zorganizować czas w jak najbardziej kreatywny oraz twórczy sposób, dbając przy tym o dobrą zabawę oraz integrację. Jedną z wielu zalet Festiwalu „Studencka Wiosna” jest fakt, iż jest on skierowany nie tylko do zbiorowości studenckiej. W naszych projektach udział brać może każdy, nie ograniczamy się jedynie do Poznania. Wiele z naszych projektów ma zasięg ogólnopolski, co przyczynia się do coraz większej popularności Festiwalu na arenie krajowej.

Głównym celem projektu Wiersze z szuflady jest odkrywanie nowych talentów w dziedzinie poezji. Pragniemy umożliwić studentom z całej Polski, odkrycie w sobie potencjału twórczego. Profesjonalne grono jury, jakie oceniać będzie nadesłane prace, co roku ma nie lada wyzwanie wybierając najlepsze wiersze, ponieważ poziom jest bardzo wysoki. Projekt ten posiada patronat Wydawnictwa Naukowego UAM, Fundacji Kultury Akademickiej, wydawnictw: „Literacki wolny eter”, „Fundacja Duży Format”, „Poecipolscy.pl”, „Porozmawiajmy o poezji” oraz „2miesięcznik. Pismo ludzi przełomowych”.

nzs-uam.poznan.pl