piesn_teatr

Teatr Amarant:
Pieśni pracy


22 listopada // 18:00-20:00

Grupa „ludzi stąd”, tworzona przez jeżyckich sąsiadów w różnym wieku, zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w otwartych warsztatach teatralnych.

Podobno człowiek zdrowy jest zdolny do miłości i pracy. My mówimy, że również do śpiewu i tańca. Muzyka pozwala przetrwać trud, czyni wolnym.

Zajmiemy się pracą – będziemy o niej śpiewać i poruszać się. Będziemy inspirować się rytmami i pieśniami obecnymi przy pracy w różnych zakątkach świata (m.in. amarykańskie pieśni niewolnicze, pieśni ghańskich pracowników poczty, pieśni polskich chłopów). Grupa warsztatowa podczas zajęć stworzy i zaśpiewa własne „pieśni pracy” oraz do nich zatańczy. Jaka jest nasza praca? Na ile praca jest nieodłączną częścią naszego życia? Czy już się nią „staliśmy”? Zatraciliśmy się w niej? Czy jesteśmy raczej jej niewolnikami? Nasze działania stanowią próbę odnalezienia wspólnego głosu i rytmu. Inaczej: solidarności wśród nas, ludzi pracy.

Prowadzenie: Jan-Tage Kühling i Paulina Miu Zielińska

Zapisy pod adresem: teatr.amarant@gmail.com

*Warsztaty są częścią projektu „Kultura Na Jeżycach” finansowanego przez Miasto Poznań w ramach konkursu Centrum Warte Poznania.