synte

Warsztaty: ARDUINO SYNTEZATOR

12.11 i 19.11 (soboty), 12.00-19.00 | Sala Piccolo | Wstęp wolny / zapisy

Zapraszamy na otwarte, darmowe warsztaty z muzykiem i twórcą instrumentów elektroakustycznych – Robertem Gogolem – 12 i 19 listopada.

ARDUINO SYNTEZATOR (12 listopada, godz. 12.00-19.00, Sala Piccolo)

Uczestnicy warsztatu zbudują i zaprogramują cyfrowe syntezatory sterowane dotykiem, światłem oraz dźwiękiem w oparciu o popularną platformę Arduino. Zaimplementują MIDI. Nauczą się podstaw języka C++. Zrozumieją zasadę działania oraz zbudują przetwornik cyfrowo-analogowy, a także zgłębią temat analogowo-cyfrowego przetwarzania sygnałów sterujących. Nauczą się używać multiplekserów, potencjomentrów, fotorezystorów mikrofonów i tranzystorów. Poznają i zastosują protokół komunikacji szeregowej I2C do komunikacji z zewnętrznym przetwornikiem AD/DA PCF8591. Wygenerują fale prostokątne, trójkątne oraz takie jakich świat jeszcze nie widział i nie słyszał! A wszystko obejrzą sobie na hardware’owym oscyloskopie i analizatorze logicznym.

Prowadzenie: Robert Gogol

Wstęp bezpłatny

Zapisy i kontakt z prowadzącym: robert.gogol@gmail.com

Robert Gogol – mąż, tata i cyklista – ogólnie Twórca i Entuzjasta. Jako muzyk chętnie improwizuje elektroakustycznie solo oraz w rozmaitych zespołach i grupach. Lubi pracować z głosem. Gra koncerty, nagrywa płyty. W tym roku rozpoczyna studia Kompozycji Elektroakustycznej na Poznańskiej Akademii Muzycznej. Jako elektronik konstruuje rozmaite kontrolery, sekwencery oraz instrumenty elektronicznej syntezy analogowej i cyfrowej. Lubi także uczyć elektroniki i syntezy: począwszy od analogowej poprzez cyfrową, skończywszy na układach mikroprocesorowych. Na Jeżyckich Cyberach zaprosi do wspólnych warsztatów budowania instrumentów w domenie cyfrowej. Od zera i bez wymaganej wiedzy elektronicznej.

https://www.facebook.com/RobertGogolMuzyk/