Dawid Dąbrowski – improwizator, performer, kompozytor, animator kultury. Komponuje dobrą muzykę do dobrych i złych spektakli, tworzy projekty muzyczno wizualne. Jeden z pomysłodawców i założycieli Amarantu.

Krystyna Lama Szydłowska – tancerka, choreografka, animatorka kultury. Prowadzi autorskie warsztaty Ruchu Kreatywnego, tworzy spektakle i uczestniczy w spektaklach. Prowadzi Fundację Kinestrefa. Biegle mówi po kirgijsku.

Borys Słowikowski – spacerolog, animator kultury, muzyk, psycholog, instruktor gry na bębnach obręczowych i rytmiki, student filologii nowogreckiej i Zohara Fresco. Jeden z pomysłodawców i założycieli Amarantu.

Katarzyna Fiszer – studentka filologii polskiej, Amarantowe wsparcie promocyjne. Lubi szukać skursywionych przecinków w przypisach.

Piotr Delimata – filozof, fizyk, muzyk, dźwiękowiec, animator kulturalny i producent wydarzeń muzycznych. Współzałożyciel Amarantu.

Dorota Michalak tancerka, choreografka, performerka, animatorka, filolożka. Podróżuje po świecie zgłębiając różne sposoby pracy z ciałem i współpracy z ludźmi. Studentka choreografii na HZT w Berlinie.

Jan-Tage Kühling – reżyser teatralny, doktorant teatrologii. Zajmuje się tekstami, teatrem, ludźmi.

Paulina Miu Zielińska  wokalistka, performerka, kompozytorka, instruktorka śpiewu. Specjalizuje się w alternatywnej edukacji wokalnej. Zbiera tradycyjne pieśni, praktykuje śpiew biały oraz go uczy. Amarant współtworzy niemal od jego początku.